matka rządzi matka radzi matka nigdy cię nie zdradzi

Ja nie chcę iść spać

Nabyłam książki trzy.

 “Miasteczko Mamoko”  http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/miasteczko_mamoko/miasteczko_mamoko.html  jest super, bo nie sposób się tą książeczką znudzić. Opowiada rysunkami o jednym dniu z życia kilkunastu mieszkańców miasteczka. Dlatego, śledząc historię każdego z bohaterów osobno, można ją oglądać kilkanaście razy. I bardzo rozwija spostrzegawczość. A jaki ma przewrotny tytuł. Mnie najbardziej podobał się wątek detektywistyczny, a Maciusiowi wątek z balonikiem.

“Ja nie chcę iść spać”  Astrid Lindgren to książka, bez której nie może obejść się żaden dzień. Maciuś ją pokochał. Jest to historia o pewnym chłopcu, który sprawia mamie bardzo duży kłopot i nigdy nie chce iść grzecznie spać. Pewnego dnia zakłada magiczne okulary sąsiadki, które przenoszą go w leśny świat…. i sami się przekonajcie ile ciekawych sytuacji przez nie zobaczył i jak wpłynęły one na jego zasypianie. Idealna książka dla 2-3 latków.

A trzecią książkę kupiłam tak trochę na wyrost, sugerując się tytułem oczywiście. “Król Maciuś Pierwszy” http://ksiazki.wp.pl/bid,1103,tytul,Krol-Macius-Pierwszy,ksiazka.html?ticaid=1d38b  to już jest dłuższa, 280 stronicowa pozycja, która porusza troszkę poważniejsze tematy. Zaczęłam ją czytać Maciusiowi na dobranoc, w fazie, gdy już wystarczy mu tylko mój zciszony, monotonny głos. Napewno wrócę do tej książki jeszcze raz, gdy już Maciuś będzie na tyle duży, aby zrozumieć wszystkie bardzo ciekawe i imponujące przygody małego króla.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: