matka rządzi matka radzi matka nigdy cię nie zdradzi

Gdy nie ma w domu dzieci

O tak! Każdej matce, nawet tej najmiłosiernej potrzebny jest czasem odpoczynek. Ja, choć kocham mojego ananasa bardziej niźli cały świat, przebierałam nogami z radości na myśl o dwutygodniowej przerwie w matkowaniu. Macio pojechał z Babcią nad morze. Jak fajnie! Jak bestrosko ! Jak bezstresowo! Jak bosko!

Pierwszy dzień był trochę dziwny. Rano budzę się sama! O 8.00 ! Cóż to za piękna pora. Mogę spokojnie się wykąpać. Ubieram tylko siebie. Jaka wyspana.Wychodzę z domu i jakoś tak pusto.  Nie mam ani wielkiej torby, ani hulajnogi..  Wieczory poza domem. I wrócić można nawet po 22.00 !

Z basenu wychodzę zrelaksowana, a nie zmęczona. I nagle tyle czasu. Mogę zrobić w końcu porządek na Maciusia półce z książkami i we własnej szafie. 

Pierwszy tydzień minął jak piękny sen. A drugi to już spędziłam budowaniu wieży z klocków z tęsknoty, odbieraniu mmsów z plaży i telefonicznych rozmowach. Jak cicho.. jak pusto..   Skarb wrócił cały, zdrowy i opalony. Babcia też.

Advertisements

Comments on: "Gdy nie ma w domu dzieci" (1)

  1. skądś to znam ;-)…parafrazując słowa Franklina, że “2 ciasteczka to jakby nie ciasteczka” (kto zna wie o czym pisze) …wakacje bez dziecka, to jakby wcale nie wakacje…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: