matka rządzi matka radzi matka nigdy cię nie zdradzi

Wiosna w pełni,Macio też już jest w pełni dwulatkiem, pora na małą wycieczkę za miasto. O Centrum Bajki w Pacanowie słyszałam już dawno i bardzo mnie korciło, żeby tam pojechać. Jak byłam małą dziewczynką z kręconymi blod włoskami, Tata czytał mi komiksy Koziołka Matołka, Tytusa, Romka i Atomka, codziennie wyczekiwałam godziny jedynej bajki, jaką można było obejrzeć w tv podczas Dobranocki. Z książek lub KASET pamiętam Calineczkę, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach, Sierotkę Marysię…  Maciek też już zna większość z tych ponadczasowych postaci.

Dojeżdżamy. Macio od razu biegnie do ogrodu otaczającego budynek, który kształtem przypomina babki z piasku. Siada sobie na kolorowych krzesełkach, wchodzi do murzyńskiej chaty, patrzy jak kręci się młyńskie koło. Idziemy do środka. Zakładamy baśniowe bambosze. (Macio nie musi). Wita nas miła Pani Elf przewodnik.

Do pierwszej magicznej komnaty przechodzi się przez mysią dziurkę, w której słychać jak mały gryzoń chrupie sobie jakiś smakołyk. Na ścianie stacja, na którą nagle wjeżdża pociąg załadowany bajkową ferajną. Pani Elf bardzo ciekawie opowiada o smokach, trolach i cyklopach, a nasz Macio, za mały na takie historie, biega i rwie się do dalszej przygody. Przechodzimy do następnej sali, która przypomina świat Calineczki. Zmniejszeni po skutecznym powtarzaniu zaklęcia “czary mary” i przejściu przez pień drzewa, (Macio też przeszedł! Nie bał się!)możemy usiąść pod liściem konwalii lub w kielichu kwiatu… Jesteśmy malutcy jak Calineczka! A dalej.. dalej jest więcej cudów i czarów. Tajemne schody z wieloma zakamarkami i dziurkami do zaglądania, ogromne drzewo, stara komoda..  W połowie drogi Macio wymiękł i chciał do domu. Jednak jeszcze za mały trochę na tyle wrażeń na raz. Wrócimy tam za jakiś czas na pewno.

Dojechaliśmy do domu pod wieczór, zmęczeni, ale szczęśliwi, a Maciuś na kolację chciał zjeść Babę Jagę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: