matka rządzi matka radzi matka nigdy cię nie zdradzi

prywatna biblioteczka

jak każda troskliwa mama długo myślałam nad zabawkową strategią. święcie przekonana że młodego człowieka należy kształtować od urodzenia postawiłam na ekologie i tradycje. moje szczere chęci i wiara w możliwość wykreowania eko-estety szybko skonfrontowane zostały z tzw realem. z pewnością coś takiego jak gust można kształtować i należy to robić nie mniej jednak z pewnymi preferencjami człowiek chyba jednak się rodzi. krótko mówiąc po odparciu kilku fal prezentowych złożyłam broń. okazja do otrzymania badziewia zawsze będzie, więc stwierdziłam że nie ma sensu z tym walczyć tym bardziej że anton sam wybiera czym chce się bawić. obok drewnianych kuleczek i pluszowych owoców niestety hitem jest również śpiewający i mrugający potwór z plastiku, który irytująco radosnym głosem wszystkim domownikom każe kochać ciasteczka. całe szczęście została mi jedna działka do zagospodarowania – literatura. Odkąd mały zaczął wydobywać z siebie emocje największym powodzeniem cieszyły się książeczki usłane wyrazami dźwiękonaśladowczymi. tutaj bezkonkurencyjni są klasycy a na szczycie listy faworytów znajduje się opowieść o Panu Tralalińskim, opatrzona świetnymi ilustracjami Katarzyny Boguckiej.

na równi znajdują się książeczki z ruchomymi elementami, gdzie bezkonkurencyjna jest seria o Panu Kłapie, który maluchy łapie.

i tak powoli tworzę małą biblioteczkę, bo książki to dziś nieliczna z rzeczy, na które warto wydawać pieniądze. we wszystkich wyborach nieoceniona jest załoga księgarni Bona, do której każda wyprawa jest prawdziwą estetyczną ucztą.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: