matka rządzi matka radzi matka nigdy cię nie zdradzi

miejsca matki part1

dzięki dziecku, życie jest bardziej intensywne, esencjonalne. uwidaczniają się, gdzieś do tej pory utajone, kompletnie nowe emocje, a te dobrze nam znane nabierają innego wymiaru. dziecko to też zupełnie nowe doświadczenia zmysłowe, od bogatego wachlarza awangardowych aromatów poczynając 😉 dziecko uczy i rozwija, dzięki czemu macierzyństwo staje się fascynujące. jednak mały wielki człowiek to zupełnie nowa bajka, a dotychczasowe życie można odłożyć między książki, choć wyobrażenia i plany na ogół są nieco inne…

gdy zaczęłam akceptować fakt że teraz po prostu będzie inaczej, zrobiło się dużo spokojniej. ułożyliśmy sobie plan dnia, dostosowywany do zmieniającego się z czasem rytmu Antona i dzięki temu udało mi się nie zwariować w tzw “domowym zaciszu”. przepaść między dotychczasowym życiem a pierwszymi miesiącami obecności smyka na świecie postanowiłam uzupełnić szeroko pojętą socjalizacją. chodziliśmy wszędzie, gdzie się dało i nawet tam gdzie się wydawało, że się nie da. korzystaliśmy z kulturalnej oferty miasta, odkurzając zaniedbane przez pamięć zakątki i trasy. i tak na pierwszy strzał z oferty dla świeżo upieczonych mam wybraliśmy baranki w pieluchach – seanse kinowe w czwartkowe przedpołudnia.

przy wejściu do pałacu, w którym mieści się kino, wita nas przemiły Pan, który nie tylko wózek ale pewnie po kilku uśmiechach i mamę z przyjemnością wyniesie na 2 piętro. kameralna salka zaopatrzona w przewijak i dużo miejsca do zabawy dla starszych maluchów. ściszony dźwięk i przytłumione światło no i widownia doskonale rozumiejących Twoją sytuację kobiet. są i najmłodsze kilkutygodniowe smoki kimające przy “jadłodajni” i te starsze, w nieustannym ruchu żądne wrażeń i nowości. są okrzyki radości i zniecierpliwienia, demonstracje głodu, głośne ziewnięcia. prawda, w takich warunkach magia kina  pryska, jednak  dodatkowe atuty jak towarzystwo, ciekawy film dojrzany kątem oka, nauka dzielenia uwagi i fakt wyjścia z domu, są bezcenne.

gorąco polecam! kolejny seans już za tydzień.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: