matka rządzi matka radzi matka nigdy cię nie zdradzi

zabawy na zimowe dni

Co robić gdy pada? Co robić gdy sypie a temperatura -15? Gdy nasz kochany berbeć jest znowu chory i musi siedzieć w domu? Gdy jedziemy w korku tramwajem? Gdy już znudziły mu się wszystkie stosy zabawek?

Oto kilka przykładów zabaw z życia Macia Super Facia i jego mamy, które może trochę wam pomogą…. może oczywistych, ale często o nich zapominamy:

MAGICZNE RĘKAWICZKI

Przybory: dwie ręce, dwie rękawiczki najlepiej takie, w których można chować i odkrywać palce (z taką zdejmowaną górą), dobry humor i oczywiście nasz Malec. Lub też Dużalec 🙂 w zależności od wieku.

Jechaliśmy z Maciem tramwajem i znudził go widok słoty za oknem. Na szybkiego pojawiły się dwie kolorowe kukiełki – Lewa i Prawa. (czyli moje rękawiczki). Śpiewały piosenki, wieszały się na poręczy, a z niej skakały na Maćka, chowały się za tatę i niespodziewanie pojawiały, tańczyły a nawet robiły siusiu. Co więcej, zabawa przeniosła się do domu i do dziś czasem zakładam rękawiczki a Macio się cieszy, że widzi starych kumpli.

FIKU MIKU

Przybory: łóżko, Malec, 100% uwagi, by nasz Malec nie zrobił sobie kuku.

Łóżko jak największe, my jesteśmy na środku i fikamy koziołki. Macio staje na głowie a ja mu przerzucam nogi. Radocha po pachy.

KOŃ

Przybory: Matka, kręgosłup ze stali i nasz kochany Pędrak.

Bierzemy naszego lekkiego jak piórko bobasa na ręce (pozycja okrakiem na naszym biodrze) i wio! Galopujemy, wieziemy go tam, gdzie sobie zażyczy. I oczywiście robimy spektakularne prrrrrr! UWAGA- zabawa weszła w krew Maćkowi i muszę go teraz wozić prawie codziennie jak powie “konia”.

ŻÓŁWIK

Przybory: ulubiona maskotka naszego Bąbla i my.

Rzecz polega na tym, że kładziemy Żółwika spać. Maciuś przytula żółwika, śpiewa aaaaa żółwikowi, przykrywa go kołderką, głaszcze, potem jesteśmy ciiicho, bo żółwik śpi . I w ten sposób Macio może robić właściwie wszystko z żółwikiem: karmić go na niby, poić itp.

NAUKA PORZĄDKU

Przybory: na przykład pranie oraz my.

Prosimy naszą pociechę, by nam pomogła w sprzątaniu, np. podawała pranie z miski do powieszenia.

KĄPIEL

Przybory: wanna, woda, Bąbel i my w płaszczu przeciwdeszczowym.

Gdy znudzą się już wszystkie zabawki do kąpieli, czasami wystarczą dwa plastkiowe kubki do przelewania wody. U nas często przeradza się to w prawdziwą powódź w łaziece, bo najbardziej Maćka cieszy jak wyleje na podłogę.

Jest jeszcze wiele innych przykładów zabaw domowych np. przebieranki, czyli zakładanie starych nakryć głowy itp. A może wy znacie jakieś ciekawe zajęcia?

Oczywiście polecam też czytanie książek, puszczanie baniek mydlanych, taniec i rysowanie 🙂 to zawsze.

… a wszystkie te czary mogą odbywać się przy muzyce, którą nasz maluch lubi. Fajnie jest gdy mamy płytkę z angielskimi przebojami dla dzieci, wtedy nasze dziecko osłuchuje się z tym językiem i potem mu będzie łatwiej go przyswoić. Ale o tym w innym odcinku…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: